۱۰ دی ۱۳۹۰

افشای دعوای پتروئیس و اوباما بر سر افغانستان!

به نقل از بی بی سی، زندگینامه جدیدی که بزودی درباره جنرال دیوید پتروئیس، رييس سازمان استخبارات مرکزی امريكا، سی آی ای منتشر می‌شود بیانگر قصد او برای استعفا از سمت پیشین خود به خاطر مخالفت با کاهش نظامیان ایالات متحده در افغانستان است.
بر اساس این کتاب، پتروئیس که پیشتر فرمانده نظامیان امريكا و ناتو در افغانستان بود، در مخالفت با تصمیم اوباما برای کاهش چشمگیر حضور نظامی در این کشور، تا مرز استعفا پیش رفت ولی به خاطر مصلحت اندیشی کناره‌گیری نکرد.
پتروئیس با توجه به شرایط جنگ، استعفا از فرماندهی را اقدامی خودخواهانه با تبعات سیاسی سنگین دانسته بود. سازمان استخبارات مرکزی امريكا این موضوع را رد کرده است.
اوباما در ماه اپریل جنرال پتروئیس را به ریاست این سازمان انتخاب کرد و پس از مدت کوتاهی اعلام کرد ۳۳ هزار نظامی امريكایی را تا سپتامبر ۲۰۱۲ از افغانستان خارج خواهد کرد.
زندگینامه جدیدی که به زودی درباره جنرال دیوید پترائوس، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سی آی ای، منتشر می شود، بیانگر قصد او برای استعفا از سمت پیشین خود به خاطر مخالفت با کاهش نظامیان ایالات متحده در افغانستان است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

پست ویژه

بوی خوشِ کاغذ؛ خداحافظ رسانه‌های چاپی

  شاید خداحافظی با رسانه‌های چاپی برای بسیاری از روزنامه‌نگاران و خوانندگان روزنامه‌ها نگران کننده و حتی پذیرفتن آن سخت باشد، اما تحولی اس...