۱۰ اسفند ۱۳۹۰

طاعون قوم گرایی، پول خوری، بی مسئولیتی وباندبازی درپارلمان افغانستان

گفته می شود به دليل مشكلاتي كه در مجلس شانزدهم (فعلي) وجود دارد شماري از اعضاي مجلس استعفا خواهند داد.  پس از بیشتر از وسال از عمر مجلس نمایندگان اصول و معیارهای اساسی درین مجلس در تنگنا قرار گرفته است.
در اين حال، شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان می‌گویند كه شایعاتی مبني بر اين وجود دارد كه برخی از اعضای مجلس در بدل پول و وعده و وعیدها به نامزد وزیران حكومت رای اعتماد می‌دهند.
گفته می شود  که در جریان چند روز گذشته نامزد وزرای حكومت، شماری از نماینده‌گان مجلس را در رستورانت‌ها، دفترها و یا هم به خانه‌های خود دعوت نموده به کمپاین پرداخته‌اند.
در حقیقت وکیلی که بر اساس پول یا رشوه به نامزد وزیران رای بدهد، خیانت به مردمی نموده است که به او رای داده‌اند.
قوم‌گرایی و پول خوری وکلای مجلس  پدیدۀ تازه در پارلمان نیست در دور پیش هم وجود داشت و درین دوره به طور سرسام آوری وکلا به این حرفه پرداخته اند، بحث قوم‌گرایی در پارلمان باعث شده است تا برخی از وزرای کابینه ناکارا انتخاب شوند.
اکثریت نمایندگان مجلس بر اساس قوم‌گرایی، مذهب و سمت‌بازی‌ها رای می‌دهند. بحث قومی در افغانستان تا هنوز حل نشده و در بین اکثریت به عنوان خطوط سرخی مطرح است .
یکی از نمایندگان به رسانه ها گفته است که شماری از نماینده‌گان مردم در مجلس در صدد استعفا هستند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

پست ویژه

بوی خوشِ کاغذ؛ خداحافظ رسانه‌های چاپی

  شاید خداحافظی با رسانه‌های چاپی برای بسیاری از روزنامه‌نگاران و خوانندگان روزنامه‌ها نگران کننده و حتی پذیرفتن آن سخت باشد، اما تحولی اس...