۰۶ مرداد ۱۳۹۴

فرمانده نیروهای مردمی اعلان کرد: جسد بیاورید، پول دریافت کنید!

در پی تهاجمِ گسترده ی گروه طالبان که به گفته ی محمدنبی، فرمانده نیروهای پولیس محلی در ولسوالی قلعه ذال ولایت کندز، ساعت 3:30 شب گذشته صورت گرفت، این فرمانده خطاب به سربازانش اعلام کرد که: در جنگ با طالبان، جسد بیاورید پول نقد دریافت کنید.
به گفته ی این فرمانده نظامی، نزدیک به یک هزار جنگجوی طالبان، به هدف تصرف ولسوالی قلعه ذال کندز، به این ولسوالی حمله کردند. لحظات قبل با فرمانده محمدنبی، در حالی که به سربازانش دستور حمله به مواضع طالبان را می داد،  صحبت کردم. فرمانده نبی گفت: نیروهای طالبان که در میان آنان تروریست های پاکستانی، چچینی، عرب و ازبیکستانی‌ها نیز شامل اند، بالای ما حمله کرده اند.
آقای نبی می گوید که مردم قلعه‌ذال علیه این تهاجم بسیج شده و از بسیاری مناطق طالبان شکست خورده اند.  بر اساس گفته های فرمانده نبی، در این نبرد بیشتر از 300 تن نیروی مسلح تحت فرماندهی خودش، 400 نیروی مردمی با تفنگ چره‌یی و کلاشنکوف و 200 تن از نیروهای پولیس  علیه طالبان می جنگند. اکنون که ساعت 10:25 قبل از ظهر است و هفت ساعت از حمله ی تهاجمی طالبان می گذرد، فرمانده نبی می گوید که طالبان را فعلاً در منطقه صالح آباد محاصره کردیم و تا قبل از تاریکی شام تار و مار شان می‌کنیم.
در همین حال این فرمانده نیروهای پولیس محلی، در بدل غنیمت گرفتنِ تسلیحات، وسایط، اسارت، کشتن و زخمی ساختن نیروهای طالبان به سربازانش جوایز نقدی وعده داده است.
جوایز فرمانده نبی قرار ذیل است:
بازپس گیری تانک از طالبان: 5000 دالر امریکایی
رنجر: 3000 دالر امریکایی
پیکا: 100000 (صدهزار افغانی)
کلاشنکوف، راکت انداز و توپ: 20000 بیست هزار افغانی.
طالب زنده: 100000 افغانی.
طالب زخمی:30000 افغانی.
طالب مُرده :20000 افغانی.
تا لحظات قبل که من با فرمانده نبی صحبت می‌کردم، وی از غنیمت گرفتنِ یک رنجر و کشته شدنِ چندین تن از جنگجویان طالبان خبر داده و گفت:  سربازانم را فرستاده ام تا پول بیشتر بیاورند که جوایز سربازان قهرمانم را بدهم.
فرمانده نبی در حال اهدای جوایز نقدی به سربازانش

فرمانده محمد نبی در حال نبرد با طالبان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

پست ویژه

بوی خوشِ کاغذ؛ خداحافظ رسانه‌های چاپی

  شاید خداحافظی با رسانه‌های چاپی برای بسیاری از روزنامه‌نگاران و خوانندگان روزنامه‌ها نگران کننده و حتی پذیرفتن آن سخت باشد، اما تحولی اس...