۰۸ دی ۱۳۹۰

تعداد قربانیان انقلاب سوریه تا پایان 2011 به بیش از 6000 تن می رسد

به گزارش شبکه العربیه پنجشنبه 29-12-2011 در آخرین آماری که با نزدیک شدن به آغاز سال جدید منتشر شده است تعداد قربانیان انقلاب جاری در این کشور را تا پایان سال بیش از 6000 تن اعلام کردند.
بر اساس گزارش یک سایت ویژه جمع آوری مشخصات قربانیان حوادث سوریه ، تا روز دوشنبه 26 دسامبر2011 تعداد کشته شدگان به 5949 رسید و با توجه به ادامه عملیات سرکوب در این کشور این تعداد تا پایان سال قطعا از مرز 6000 تن خواهد گذشت.
بر اساس گزارش سایت " پایگاه اطلاعات شهیدان سوریه " طی دو روز گذشته با وجود حضور ناظران اتحادیه عرب 80 تن از مخالفان کشته شدند.
این سایت آمار خود را با ذکر نام قربانیان ، تاریخ و محل کشته شدن آنها و گاهی همراه با ویدیوی مربوط به حادثه ثبت کرده است.
این سایت گفته است نزدیک به 6720 فیلم ویدیویی مربوط به چگونگی سرکوب و کشتن مخالفان را ثبت کرده و روی سایت قرار داده است.
بر اساس این گزارش از این تعداد 5671 تن مرد ، 278 نفر زن و بیش از400 قربانی کودک بودند.
از سوی دیگر عمار قربی رئیس سازمان حقوق بشر سوریه در گفتگو با العربیه. نت اعلام کرد به دلیل عدم حضور سازمان های حقوق بشری در سوریه آمار واقعی قربانیان احتمالا بیش از آماری است که توسط گروه های مخالف منتشر می شود.
قربی گفت سازمان وی توانسته است بیش از6000 سند از کشتار مردم توسط نیروهای امنیتی ثبت کند.
او تاکید کرد از آغاز اعتراضات تاکنون بیش از 3000 نفر مفقود شده اند و خبری از آنها در دست نیست.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

پست ویژه

بوی خوشِ کاغذ؛ خداحافظ رسانه‌های چاپی

  شاید خداحافظی با رسانه‌های چاپی برای بسیاری از روزنامه‌نگاران و خوانندگان روزنامه‌ها نگران کننده و حتی پذیرفتن آن سخت باشد، اما تحولی اس...