۰۹ دی ۱۳۹۰

فهیم و خلیلی در دوره بعدی بازهم معاونین رییس جمهور هستند

با پایان یافتن دوره ریاست جمهوری حامد کرزی ، وی در یک پست تشریفاتی در ریاست جمهوری ایفای وظیفه خواهد کرد و از کاخ ریاست جمهوری بیرون نخواهد رفت.
برطبق یک خبر غیر رسمی از داخل ارگ ریاست جمهوری ، تیم حاکم فعلی به رهبری حامد کرزی ، کوشش دارند تا بهر وسیله که هست قدرت را در دوره های بعدی ریاست جمهوری نیز در دست داشته و به رقبای خویش واگذار نکنند.
گفته می شود که در درجه اول تلاش ها صورت گرفت که بازهم شخص حامد کرزی برای دور سوم رییس جمهور کشور باشد اما بدلیل عدم مطابقت با مواد قانون اساسی و مخالفت صریح رقبا و مردم ، در پی رایزنی برای شخص دیگری به جهت احراز پست ریاست جمهوری در آینده افغانستان هستند.
در این راستا از چندین شخص نام برده شده است که مصطفی ظاهر (رییس اداره محیط زیست) فرزند محمدظاهر شاه (بابای ملت) شاه سابق کشور ، در راس این لیست قرار داشته و غلام فاروق وردک (وزیر معارف فعلی) در رده بعدی می باشد.
آنچه در این لیست مشخص شده است ، محمد قسیم فهیم و محمد کریم خلیلی همچنان به عنوان معاونین رییس جمهور باقی خواهند ماند.
تا کنون احمدضیا مسعود (رهبر جبهۀ ملى) داکتر عبدالله (رهبر ائتلاف ملی) و انورالحق احدی (رهبر حرب افغان ملت) بطور غیر رسمی برای رقابت در کار و زار انتخاباتی ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

پست ویژه

بوی خوشِ کاغذ؛ خداحافظ رسانه‌های چاپی

  شاید خداحافظی با رسانه‌های چاپی برای بسیاری از روزنامه‌نگاران و خوانندگان روزنامه‌ها نگران کننده و حتی پذیرفتن آن سخت باشد، اما تحولی اس...