۰۹ دی ۱۳۹۰

قاچاق ریشه های نباتات طبی به پاکستان


مسوولان ریاست زراعت و محیط زیست ولایت سرپل از قطع جنگلات در این ولایت اظهار نگرانی كرده می گویند كه در این اواخر پنج تن از اتباع پاكستانی و چهار تن افغانی را به اتهام قاچاق ریشه های نباتات طبی در مناطق چراس ولسوالی كوهستانات ولایت سرپل شناسایی نموده و به ریاست امنیت ملی این ولایت معرفی کرده اند.
سرپل ولایتی است كه به گفته مسوولان، مطابق به احصاییه های قبلی در سطح این ولایت 35 هزار هكتار جنگلات طبیعی وجود داشته که اكثراً شامل پسته، بادام كوهی، ارچه و انواع نباتات طبی می باشد.
  رییس محیط زیست سرپل گفته است:
«ما در این اواخر شاهد دستگیری پنج تن از تاجران پاكستانی در ولسوالی كوهستانات سرپل بودیم كه به شكل غیر قانونی وارد كوهستانات گردیده، ریشه های نباتات طبی را كیلوی 800  دالر امریكایی می خریدند و به كشور پاكستان غیر قانونی قاچاق می كردند كه ما آنان را تسلیم امنیت ملی نمودیم.»
به گفته مسوولان ریاست محیط زیست سرپل، نسبت كمبود پرسونل حفاظتی و پایین بودن سطح آگاهی مردم از نقش جنگلات، قاچاق و قطع جنگلات به طور غیر قانونی از سوی زورمندان و مافیای چوب هنوز هم ادامه دارد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

پست ویژه

بوی خوشِ کاغذ؛ خداحافظ رسانه‌های چاپی

  شاید خداحافظی با رسانه‌های چاپی برای بسیاری از روزنامه‌نگاران و خوانندگان روزنامه‌ها نگران کننده و حتی پذیرفتن آن سخت باشد، اما تحولی اس...