۰۹ دی ۱۳۹۰

انتقال اولین دسته هلیکوپتر های پیشرفته روسی به افغانستان آغاز شد

در حالی که تعلیم و تربیه اردوی افغانستان توسط امریکا و غرب صورت می گیرد، اما تجهیزات قوای هوایی افغانستان مخصوصاً هلیکوپترهای آن همه از روسیه خریداری می شود.
نظر به گزارش ایتار تاس روسیه اولین دسته هلیکوپترهای پیشرفته Mi-17V5 را که تعداد آنها به 9 هلیکوپتر می رسد به افغانستان داد.
به گفته مقامات روسیه مرحله تسلیم دهی این هلیکوپترها به قوای امنیتی افغان هم آغاز شده و متخصصین مسلکی روسی در این رابطه به افغانستان رفته اند.
شرکت تولید کننده این هلیکوپترها در قازان ساختن 12 هلیکوپتر دیگر را به افغانستان ادامه می دهند. نماینده گان شبکه صناعت دفاعی روسیه که مسوول برآورده ساختن قرارداد برای رساندن هلیکوپترها به افغانستان می باشد، می گویند، هیلکوپترهای دیگر در سال نو عیسوی به افغانستان خواهد رسید.
پول این هلیکوپترها را که بیش از 375 ملیون دالر می شود ایالات متحده می پردازد .
به گفته آنها طیاره های نوی را که روسیه به افغانستان می دهد، به شکلی ساخته شده که خالیگاه قبلی را مد نظر گرفته و این هلیکوپترها را تولید کرده اند. این هلیکوپتر ها اصلاح شده، قدرتشان بیشتر است و می توانند در مناطق کوهستانی و ارتفاعات بلند پرواز کند.
به گفته مقامات روسی امریکا علاوه بر 21 هلیکوپتری که قبلاً فرمایش داده بود، اکنون در مورد خرید 18 هلیکوپتر دیگر "می 17 وی 5" به قوای افغانستان با این شرکت روسیه داخل مذاکره شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

پست ویژه

بوی خوشِ کاغذ؛ خداحافظ رسانه‌های چاپی

  شاید خداحافظی با رسانه‌های چاپی برای بسیاری از روزنامه‌نگاران و خوانندگان روزنامه‌ها نگران کننده و حتی پذیرفتن آن سخت باشد، اما تحولی اس...