۱۸ دی ۱۳۹۰

قوماندان پولیس سرحدی در زون شرق کشور استعفا داد

آقای امری خیل می گوید که اگر به کارش ادامه دهد ممکن است ازسوی مافیا ترور شو.
 بخدی نوشت:
جنرال امین الله امر خیل قوماندان پولیس سرحدی در زون شرق کشور می گوید که از سمتش استعفا داده است.
آقای امر خیل به خبرگزاری بخدی  گفت: "افرادی در درون حکومت به او فشار وارد کرده اند که در مورد حملات راکتی پاکستان به ولایات مرزی افغانستان چیزی نگوید."
امرخیل از این افراد نام نبرد اما گفت که با آنان "معامله " نخواهد کرد.
در سال های اخیر ولایات نورستان و کنر شاهد حملات راکتی از جانب پاکستان بوده است.                             آقای امری خیل می گوید که اگر به کارش ادامه دهد ممکن است ازسوی مافیا ترور شود.
در برخی از موارد؛ اصابت این راکت ها تلفات جانی نیز در پی داشته است.
              امرخیل پیش    از    این نیز گفته بود که دیگر حاضر نیست به عنوان قوماندان پولیس سرحدی باقی بماند اما به دلایل نامعلوم این کار صورت نگرفت.
وزارت امور داخله تا هنوز در مورد استعفای جنرال امر خیل اظهار نظری نکرده است.
مافیای مواد مخدر
امر خیل امروز (یکشنبه) به خبرگزاری بخدی گفت در مدت زمان کاری خود؛ ده ها قاچاقچی مواد مخدر را باز داشت و هزاران تن مواد مخدر را نیز ضبط کرده است.
او می گوید؛ این کار او عصبانیت مافیای مواد مخدر را بدنبال داشته و آنان (قاچاقچیان) تلاش می کنند زمینه برکناری او را فراهم کنند.
امر خیل تایید کرد که این مافیا در حکومت نیز دست دارد.
او می گوید در صورتیکه به کارش ادامه دهد ممکن از سوی مافیا "ترور" شود.
جنرال امر خیل پیش از این؛ قوماندان پولیس سرحدی میدان هوایی کابل بود و به سبب اختلافات با لوی سارنوال (عبدالجبار ثابت) مجبور به استعفا شد.
گزارش های وجود دارد که امر خیل در آنزمان به اسنادی دست یافته بود که نشان می داد برخی از مقامات دولت در قاچاق مواد مخدر دست دارند.
این گزارش هیچگاهی منشتر نشد اما امرخیل برای مدتی از کشور، ممنوع الخروج  اعلام شد.
قوماندان پولیس سرحدی در زون شرق می گوید که ممکن او به عنوان قوماندان امنیه یکی از ولایات تعیین شود اما او این پست را قبول ندارد.
مصور عباسی – ننگرهار

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

پست ویژه

بوی خوشِ کاغذ؛ خداحافظ رسانه‌های چاپی

  شاید خداحافظی با رسانه‌های چاپی برای بسیاری از روزنامه‌نگاران و خوانندگان روزنامه‌ها نگران کننده و حتی پذیرفتن آن سخت باشد، اما تحولی اس...