۲۱ بهمن ۱۳۹۰

ملا عبیدالله وزیر دفاع طالبان درگذشته استسخنگویان گروه طالبان تاکنون رسماً در مورد درگذشت وزیر دفاع سابق این گروه اظهار نظر نکرده اند.
منابع نزدیک به طالبان به رسانه ها گفته اند که ملا عبیدالله وزیر دفاع این گروه در یکی از زندان های پاکستان در گذشته است.
ملا عببدالله در زمان تسلط گروه طالبان در افغانستان، سمت وزارت دفاع این گروه را به عهده داشت.
این خبر، پس از آن منتشر می شود که اخیراً یک هیات مشترک طالبان و نمایندگان دولت پاکستان، از زندانی که در آن برخی از رهبران این گروه (طالبان) به شمول ملا عبیدالله زندانی اند،‌ دیدار داشته اند.

این هیات که در ترکیب آن شهاب الدین دلاور یکی از فرماندهان طالبان نیز شامل بوده است؛ به تازگی با شجاع پادشاه رئیس استخبارات پاکستان گفتگو کرده و در مورد بازدید از رهبران زندانی طالب، به توافق رسیده اند.
پس از این دیدار؛‌ هیات مشترک طالبان و دولت پاکستان از زندانی که در آن برخی از رهبران طالبان زندانی اند بازدید کرده و در جریان آن، دریافته اند که ملا عبیدالله وزیر دفاع گروه طالبان درگذشته است.
منابع نزدیک به طالبان گزارش داده اند که هدف از اعزام هیات به زندانی که برخی از رهبران طالبان در آن محبوس هستند؛ گفتگو در مورد چگونگی آغاز مذاکرات با دولت افغانستان در قطر بوده است.
گفته شده است که این هیات برای جلب نظر برخی از رهبران زندانی طالبان، در مورد بازگشایی دفتر سیاسی برای این گروه(طالبان) در قطر گفتگو داشته است.
سخنگویان گروه طالبان تاکنون رسماً در مورد درگذشت وزیر دفاع سابق این گروه اظهار نظر نکرده اند.
خبرگزاری بخدی - کابل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

پست ویژه

بوی خوشِ کاغذ؛ خداحافظ رسانه‌های چاپی

  شاید خداحافظی با رسانه‌های چاپی برای بسیاری از روزنامه‌نگاران و خوانندگان روزنامه‌ها نگران کننده و حتی پذیرفتن آن سخت باشد، اما تحولی اس...