۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

کشتار در بلخ را پی‌گیری کنید

صوفی رمضان یک فرمانده مسلح غیرمسوول در ولسوالی کشنده ولایت بلخ، با ده‌ها جنگجوی مسلحش صبح روز جمعه به قریه باختر سفلا حمله کرده و ضمن به قتل رسانیدن 10 تن از باشندگان این قریه، 13 خانه و یک مسجد را به آتش کشیده است.
صوفی رمضان اجساد عبدالحمید نیازی فرمانده مسلح غیرمسوول در قریه باختر سفلا و چندین تن ازافرادش را پس از تیرباران کردن از کوه پایین انداخته و به اجساد بی حرمتی کرده است. این درگیری میان دو گروه مسلح غیرمسوول اتفاق افتاده است که طرف‌های درگیر صوفی رمضان و عبدالحمید بوده اند.
این کشتار بی‌رحمانه در یک کیلومتری مقر فرماندهی امنیه و ولسوالی کشنده درحالی که رحمت شاه خان فرمانده امنیه و غفور همراه ولسوال کشنده شاهد صحنه بوده اند اتفاق افتاده است.
منابع محلی می‌گویند که ولسوال و فرمانده امنیه، به نیروهای امنیتی اجازه‌ی دخالت در درگیری را نداده و منحیث تماشاچی شاهد کشتار بی رحمانه‌ی باشندگان قریه بوده اند.
زخمی‌های این رویداد در شفاخانه ابوعلی سینای بلخی در مزارشریف بستری اند و تاکنون هیچ کسی در رابطه بازداشت نشده است.
امیدوارم خبرنگارانی که در بلخ تشریف دارند، از پوشش کنفرانس‌های روزمره وقت پیدا کرده این مساله را بصورت موشکافانه پی‌گیری کنند.
من جزییات بیشتری این رویداد را با تصاویر و ویدیو منتشر می‌کنم.
منابعی که دوستان خبرنگار را می‌توانند کمک کنند:
فرمانده امنیه ولسوالی کشنده -رحمت شاه خان 0775151605
داکترجان محمد- شاهد رویداد 0775852510
ملا عبادالله- شاهد رویداد0772146469
ولسوال کشنده- غفور همراه 0750530123

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

پست ویژه

بوی خوشِ کاغذ؛ خداحافظ رسانه‌های چاپی

  شاید خداحافظی با رسانه‌های چاپی برای بسیاری از روزنامه‌نگاران و خوانندگان روزنامه‌ها نگران کننده و حتی پذیرفتن آن سخت باشد، اما تحولی اس...